26-27 травня 2016 р. в Харківському національному економічному університеті імені Семена Кузнеця (ХНЕУ ім. С. Кузнеця) відбулась Міжнародна наукова конференція «Економічний розвиток і спадщина Семена Кузнеця».
Конференція спрямована на популяризацію наукової спадщини С. Кузнеця та присвячена 115-річниці від дня народження видатного економіста-вченого, Нобелівського лауреату з економіки 1971 року.
Тематика конференції охоплювала питання реформ і розвитку в економічній науці; циклічної динаміки економічних процесів; проблем соціально-економічної нерівності.

В конференції прийняли участь близько 500 осіб, серед яких науковці, бізнесмени, представники влади, студентство.
Організаційний комітет конференції об’єднав представників наукової спільноти, державної влади, міжнародних громадських організацій.
В конференції прийняли участь провідні вчені з 12 країн світу – Франції, Бельгії, Німеччини, Австрії, Словаччини, Туреччини, Болгарії, Польщі, Японії, Португалії, Марокко, України.
За результатами конференції одноголосно прийнята резолюція, фокусом якої становило:
1. Звернутися до представництва місії ОБСЄ в Україні, представники якої відвідали конференцію, популяризувати інформацію про конференцію як показник економічної та політичної стабільності в регіоні та сприяти залученню більш широкого кола іноземних учасників.
2. Звернутися до Нобелівських лауреатів в сфері економіки за підтримки конференції та сприяння розповсюдженню інформації про неї серед академічної наукової спільноти.
3. Використовувати сайт конференції як комунікаційну платформу для обміну науково-освітнім досвідом між університетами різних країн, що створить передумови для швидкої інтеграції України у світовий та європейський освітньо-науковий простір (сайт конференціїсайт ХНЕУ ім. С. Кузнеця).
В ході конференції іноземні гості мали нагоду дізнатись більш детально про активну міжнародну діяльність ХНЕУ ім. С. Кузнеця. Наразі, в університеті реалізуються проекти Горизонт2020, декілька проектів Еразмуз+, а також проекти, які фінансуються ЄС та L’Agence universitaire de la Francophonie (AUF). Результатом спілкування між вченими різних країн стало окреслення шляхів подальшої співпраці.
На комунікаційних платформах – сайт конференції та ХНЕУ ім. С. Кузнеця,  соціальна мережа Facebook – вже опубліковані всі фотографії з конференції.
2016-06-05