22 березня 2016 року Генеральний секретар Асоціації європейських прикордонних регіонів Мартін Гільєрмо Рамірез та керівник Цільової групи АЄПР з зовнішніх кордонів Йоханесс Моіссіо прийняли участь у відео інтернет конференції з питань розвитку транскордонного співробітництва органів місцевого самоврядування Харківської області.

• Створення спільних проектів обміну досвідом в галузі проведення децентралізації в Україні та у Фінляндії;
  • Відновлення діяльності Асамблеї українських прикордонних регіонів та єврорегіонів  та роль (координуюча) Харківської області у розвитку цієї ініціативи;
  • Ініціативу розвитку співробітництва на рівні регіонів – Північна Карелія (Фінляндія) та Слобожанщина (Харківська область);
  • Проведення регулярних відео інтернет конференцій між представниками органів місцевого самоврядування Харківської області та органів місцевого самоврядування європейських прикордонних регіонів;
  • Підготовку спільного плану з реалізації ініціатив розвитку транскордонного співробітництва.

З боку української сторони  у відео інтернет конференції взяли участь: Немикіна Л. П. (віце-президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області,  директор Центру розвитку місцевого самоврядування, голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету Харківської обласної ради); Камаса М. В. (начальник відділу міжнародних та міжрегіональних зв’язків, моніторингу проектів і програм Харківської обласної ради); Єрмаченко В. Є. (проректор з науково-педагогічної роботи,  (з міжнародного співробітництва) Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця, голова загального збору Інформаційного центру АЄПР в ХНЕУ ім. С. Кузнеця), Сиромолот Е. А. (президент ХГО “Єврорегіон Слобожанщина ”, керівник Виконкому інформаційного центру АЄПР в ХНЕУ ім. С. Кузнеця ), Внукова Н. М. (д.е.н., професор, зав. кафедрою Управління фінансовими послугами ХНЕУ ім. С. Кузнеця, заступник керівника Виконкому інформаційного центру АЄПР в ХНЕУ ім. С. Кузнеця), Власенко Т. А.  (к.е.н., доцент  кафедри державного управління, публічного адміністрування та регіональної економіки ХНЕУ ім. С. Кузнеця), Якименко І. В. (в.о. начальника відділу міжнародних зв’язків ХНЕУ ім. С. Кузнеця), Онуфрієнко Ірина (керівник молодіжної групи АЄПР в ХНЕУ ім. С. Кузнеця)