З 1 по 30 липня 2016 році Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця приймає 9 студентів партнерського університету у Франції Ліон-2 імені Люм'єр в літню школу російської мови.
Метою поїздки є практика російської мови, знайомство з українською культурою і пам'ятками Харкова і Харківської області.

Перші чотири дні студенти проведуть у Києві в супроводі співробітників ХНЕУ ім. Семена Кузнеця.

По приїзду до Харкова студенти зустрінуться з волонтерами, які складуть їм компанію для спілкування російською мовою і відвідування заходів та екскурсій.

Перебування в літній школі передбачає інтенсивні курси російської мови (3 пари в день) і культурну програму (заходи в Харкові і заміські екскурсії).

14 липня планується відсвяткувати національний день Франції - День Федерації.

26-27 травня 2016 р. в Харківському національному економічному університеті імені Семена Кузнеця (ХНЕУ ім. С. Кузнеця) відбулась Міжнародна наукова конференція «Економічний розвиток і спадщина Семена Кузнеця».
Конференція спрямована на популяризацію наукової спадщини С. Кузнеця та присвячена 115-річниці від дня народження видатного економіста-вченого, Нобелівського лауреату з економіки 1971 року.
Тематика конференції охоплювала питання реформ і розвитку в економічній науці; циклічної динаміки економічних процесів; проблем соціально-економічної нерівності.

28-29 квітня 2015 року в Центрі університетської успішності Харківського національного економічного університету імені С.Кузнеця відбулася міжнародна наукова конференція «Кількісні методи досліджень. Збір первинних наукових даних та побудова анкет», яка проведена спільно з Франкофонним інститутом адміністрації та менеджменту (IFAG) Університетської агенції франкофонії, м.Софія, Болгарія та Університетом Валахія, Румунія.

22 березня 2016 року Генеральний секретар Асоціації європейських прикордонних регіонів Мартін Гільєрмо Рамірез та керівник Цільової групи АЄПР з зовнішніх кордонів Йоханесс Моіссіо прийняли участь у відео інтернет конференції з питань розвитку транскордонного співробітництва органів місцевого самоврядування Харківської області.

• Створення спільних проектів обміну досвідом в галузі проведення децентралізації в Україні та у Фінляндії;
  • Відновлення діяльності Асамблеї українських прикордонних регіонів та єврорегіонів  та роль (координуюча) Харківської області у розвитку цієї ініціативи;
  • Ініціативу розвитку співробітництва на рівні регіонів – Північна Карелія (Фінляндія) та Слобожанщина (Харківська область);
  • Проведення регулярних відео інтернет конференцій між представниками органів місцевого самоврядування Харківської області та органів місцевого самоврядування європейських прикордонних регіонів;
  • Підготовку спільного плану з реалізації ініціатив розвитку транскордонного співробітництва.

З боку української сторони  у відео інтернет конференції взяли участь: Немикіна Л. П. (віце-президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області,  директор Центру розвитку місцевого самоврядування, голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету Харківської обласної ради); Камаса М. В. (начальник відділу міжнародних та міжрегіональних зв’язків, моніторингу проектів і програм Харківської обласної ради); Єрмаченко В. Є. (проректор з науково-педагогічної роботи,  (з міжнародного співробітництва) Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця, голова загального збору Інформаційного центру АЄПР в ХНЕУ ім. С. Кузнеця), Сиромолот Е. А. (президент ХГО “Єврорегіон Слобожанщина ”, керівник Виконкому інформаційного центру АЄПР в ХНЕУ ім. С. Кузнеця ), Внукова Н. М. (д.е.н., професор, зав. кафедрою Управління фінансовими послугами ХНЕУ ім. С. Кузнеця, заступник керівника Виконкому інформаційного центру АЄПР в ХНЕУ ім. С. Кузнеця), Власенко Т. А.  (к.е.н., доцент  кафедри державного управління, публічного адміністрування та регіональної економіки ХНЕУ ім. С. Кузнеця), Якименко І. В. (в.о. начальника відділу міжнародних зв’язків ХНЕУ ім. С. Кузнеця), Онуфрієнко Ірина (керівник молодіжної групи АЄПР в ХНЕУ ім. С. Кузнеця)

2 червня 2015 о 14.00 в ХНЕУ ім. С. Кузнеця (м.Харків, пр-т Леніна, 9-А, ХНЕУ, Науково-бібліотечний корпус, 4 поверх, ауд. 403 А) відбудеться співбесіда на спільну франко - українську програму підготовки магістрів «Туризм. Культурна спадщина. Дозвілля».
Для участі вам необхідно вислати на адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. (Нагаївська Дар'я Юріївна):

• Сканкопію диплома (для студентів 4 курсу, достатньо довідки, яку Вам можуть підготувати в деканаті)
  • Мотиваційний лист (українською або російською та французькою мовою)
  • Резюме (українською або російською та французькою мовою)

Додаткову інформацію ви можете отримати на сайті програми: mbatourisme.hneu.edu.ua

Afisha programma Turizm UKR 2015

9 квітня 2015 року в Центрі університетської успішності Харківського національного економічного університету імені С.Кузнеця відбувся міжнародний науковий семінар «Кількісні методи дослідження в соціальних та гуманітарних науках», який організовано у партнерстві з Франкофонним інститутом адміністрації та менеджменту (IFAG) Університетської агенції франкофонії, м.Софія, Болгарія та Університетом Валахія, Румунія.
В ХНЕУ ім.С.Кузнеця постійно здійснюється підготовка та підвищення кваліфікації наукових та педагогічних кадрів з урахуванням останніх тенденцій розвитку методології досліджень. Як наголошує ректор Університету В.С.Пономаренко, єдиний науковий екперт від України та діючий член Асоційованої Ради Університетської агенції франкофонії, «сьогодні недостатньо оволодіти знаннями – потрібно їх ефективно використовувати. Недостатньо використовувати знання – потрібно їх продукувати».